Protezy zębowe zostają zakładane w trakcie zabiegu chirurgicznego, którego specyfiką jest wywiercenie w kości otworu, który umożliwia włożenie do niego implantu. Ta czynność zostaje poprzedzona zdjęciem pantomograficznym, które umożliwia lekarzowi określenie, czy dziąsło posiada wystarczającą ilość tkanki kostnej, aby możliwe było wprowadzenia implantu. Stomatolog ma możliwość na wykonanie sterowanej regeneracji kości, co jest skutkiem zaniku kości i umożliwi późniejszą instalację implantów.

Implant stomatologiczny zostaje wszczepiany, kiedy pacjent zostaje znieczulony miejscowo bądź w innych przypadkach korzysta się z całkowitej narkozy. Chirurg wykonujący zabieg http://niedzialkowskiego.com.pl potrzebuje między 30 minut do maksymalnie dwóch godzin, aby uporać się z tym zabiegiem. Chirurgia szczękowa jest bolesna, a zanim nastąpi zaszycie rany, lekarz upewnia się czy pozycja w jakiej znajduje się implant jest właściwa.

Pierwszy etap zakładania implantów zębowych kończy się w tym momencie, a implanty nie są jeszcze widoczne. Następnie, rana musi się wygoić, a jest to jednoznaczne ze zrastaniem się sztucznego korzenia z kością, które trwa między 3 a 6 miesięcy. W trakcie kolejnego etapu ma miejsce odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej, a służy ona stworzeniu właściwego kształtu, który umożliwi założenie korony protetycznej.

Ten etap trwa 14 dni. Proteza stała na implantach zostaje ukończona w trzecim etapie, kiedy to zostają pobrane wycisku, a także dentysta mocuje sztuczne zęby. Kolor musi zostać idealnie dopasowany, aby implanty zębów nie wyróżniały się kolorystycznie od pozostałych. Cały zabieg zostaje zakończymy przykręceniem łącznika do implantu, a następnie, kiedy wszystko pracuje oraz wygląda tak, jak powinno, ma miejsce zamocowanie korony protetycznej. Jak widać na podstawie wymienionych etapów, aby cieszyć się pięknym uśmiechem, w którego skład wchodzi implant stomatologiczny niezbędne jest uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż ukończenie procesu jest pracochłonne, ale jednocześnie bardzo opłacalne.